Podání Whistleblowing Oznámení

Chystáte-li se podat nové Oznámení, začněte tím, že si zobrazíte Whistleblowing Formulář. To můžete udělat několika způsoby.

  • Do webového prohlížeče zadejte URL adresu Oznamovacího formuláře. Tato adresa je ve formátu vasefirma.giriton.com/whistleblowing/?formSecret=xxx a zaměstnavatel by vám ji měl oznámit.
  • Načtěte QR kód s URL adresou Oznamovacího formuláře, například vaším mobilním telefonem.
  • Používáte-li také modul Docházka GIRITON, oznamovací Formulář můžete vybrat také v mobilní appce Moje Docházka -> Whistleblowing a na Píchacích Hodinách -> Whistleblowing.
  • Používáte-li také modul Docházka GIRITON a máte-li přístup do webové aplikace Docházka GIRITON, najdete oznamovací formulář ve webové aplikaci v Menu uživatel -> Podat whistleblowing oznámení.
whistleblowing Oznámení z aplikace Píchací hodiny a Moje docházka

Ve formuláři zvolte Nové oznámení. Vybere Kategorii oznámení a Řešitele, kterému má vaše Oznámení dorazit.

  • Do pole Email pro notifikace vám doporučujeme vyplnit váš osobní (nikoli firemní) email. Na tuto adresu vám budou chodit notifikace po tom, co se Řešitel začne vašemu Oznámení věnovat. Tato emailová adresa se v systému nikomu nezobrazí.
  • Do pole Zpráva vyplňte text vašeho oznámení.
  • Můžete využít funkci Nahrát hlasovou zprávu, která provede zaznamenání hlasové zprávy včetně použití anonymizačního filtru. Oznamovatel by neměl jít podle hlasu identifikovat.
  • K oznámení můžete připojit i přílohu, například obrázek nebo dokument. V dokumentech typu Obrázek, PDF, Word a Excel odstraňujeme metadata, která by mohla odhalit Oznamovatele.

Po odeslání oznámení se zobrazí stránka s kódem. Tento kód si opište anebo vyfoťte. Pomocí něj můžete později navázat na vaše oznámení, doplnit další informace anebo pokračovat v chatu s řešitelem. Pokud jste vyplnili email pro notifikace, dorazí vám tento kód na email.

zobrazení unikátního kódu Oznámení v aplikaci Moje docházka

Dodatečné doplnění informací k dříve podanému Oznámení

Načtěte Whistleblowing Formulář, pomocí kterého jste dříve podali Oznámení. Formulář si můžete vybrat v mobilní appce Moje Docházka -> Whistleblowing, na Píchacích Hodinách -> Whistleblowing anebo načtením QR kódu daného Formuláře svým mobilním telefonem. 

Do pole Zadejte kód oznámení zadejte kód, který jste si opsali při podání oznámení a zobrazí se oznámení, které jste dříve podali.

Pokud jste při podání oznámení zadali vaši mailovou adresu, dorazil vám emailem odkaz, který vede přímo na vaše oznámení.

Ve vašem oznámení si můžete přečíst reakci řešitele, pokračovat v chatu s řešitelem anebo třeba dodatečně přidat další přílohu.